Tulosta

Valokuitukaapelit

Valokuitukaapelit

Valokuitukaapelit

Kuituverkkototeutuksissa tarvitaan kytkentäkaapeleita siirtämään valokuituyhteys esimerkiksi kuitupaneelista kytkimeen, tai kytkimien väliseen liikenteeseen.

SM eli yksimuotokuituja löytyy OS2 kategoriaa.

MM eli monimuotokuituja löytyy OM1 tai OM3 kategoriaa.

Kaikki kuitukytkentäkaapelit ovat duplex-mallisia (2 liitintä per pääty) ja kaapelivaihtoehtoja löytyy SC-SC, SC-LC sekä LC-LC liittimillä varustettuina.


SM/OS2 kuidut

SM/OS2 kuidut

SM-kuidut eli yksimuotokuidut (Single Mode) ovat yhä useammin käytetty kuitumuoto varsinkin uusissa kytkimissä ja kohteissa. Valikoimistamme löytyy SC-SC, SC-LC sekä LC-LC liittimillä varustetut kytkentäkuidut

MM/OM1 kuidut

MM/OM1 kuidut

SM-kuidut eli monimuotokuidut (Multimode) ovat vielä yleisesti käytössä varsinkin vanhemmissa kuituverkkototeutuksissa. Täältä OM1 -kategorian monimuoto -kuitukytkentäkaapelit SC-SC, SC-LC sekä LC-LC liittimillä varustettuina!

MM/OM3 kuidut

MM/OM3 kuidut

SM-kuidut eli monimuotokuidut (Multimode) ovat vielä yleisesti käytössä varsinkin vanhemmissa kuituverkkototeutuksissa. Täältä OM3 -kategorian monimuoto -kuitukytkentäkaapelit SC-SC, SC-LC sekä LC-LC liittimillä varustettuina!


Näytä yhdellä sivulla
Lajitteluperuste:
2m LC-LC MM/OM1 duplex kytkentäkuitu
22,30 *

Tuote on vähissä, Varastosaldo: 3 jäljellä

2m SC-SC MM/OM1 duplex kytkentäkuitu

18,60 *

Tuote on vähissä, Varastosaldo: 1 jäljellä

2m LC-LC MM/OM3 duplex kytkentäkuitu

23,90 *

10kpl varastossa

2m SC-LC MM/OM3 duplex kytkentäkuitu
22,30 *

Tuote on vähissä, Varastosaldo: 1 jäljellä

2m SC-SC MM/OM3 duplex kytkentäkuitu
23,60 *

Tuote on vähissä, Varastosaldo: 1 jäljellä

*

Hinnat sisältävät ALV24%
Mahdolliset toimituskulut lisätään.